Pl | En
  05-430 Celestynów
Jatne 19 Polska
tel. (+48 22) 610 48 32
O firmie
Historia
Galeria
Dotacje unijne
Kontakt
Polityka prywatności
Oferta Technologie Innowacje


 


 
Historia Ekopak-Plus Sp. z o.o.

Firma Ekopak-Plus Sp. z o.o. powstała w 2004 roku i jest dziełem grupy młodych osób, w której rolę lidera odgrywa od początku Adriana Maciejewska-Bondarewska, obecnie prezes spółki.

Rynek opakowań jest bardzo wymagający, istnieje na nim olbrzymia konkurencja, nieustannie wprowadzane są nowe, innowacyjne rozwiązania w zakresie konstrukcji opakowań, użytych surowców, wzornictwa, technologii druku oraz funkcji, jakie pełnią.

Lider wspólnie z członkami zespołu zidentyfikowali na rynku kilka nisz, takich jak pudła z tektury wielowarstwowej w postaci wysokiej jakości pudeł fasonowych i klapowych z białym lub szarym pokryciem i nadrukiem oraz standy reklamowe, po czym z powodzeniem je zagospodarowali. Pierwsze poważne zamówienia pojawiły się w połowie 2004 roku na wyroby z tektury falistej do produkcji opakowań do pakowania szkła oraz kamienia elewacyjnego. Ich realizacja wymagała wyobraźni, elastyczności w działaniu i szybkości w podejmowaniu decyzji, a następnie perfekcyjnego zaspokajania potrzeb klienta. Klientom dostarczone zostały nie tylko opakowania, lecz także została im przekazana wiedza o ich funkcjach. Przyjęta przez zespół zasada, że tylko identyfikowanie się z potrzebami klienta i jego oczekiwaniami jest gwarancją doskonałej realizacji zamówienia, jest realizowana w sposób perfekcyjny. Otworzyło to drzwi do wielu nowych zleceń. Klientami, którzy od początku zaufali młodemu zespołowi, są: huta szkła KROSNO SA, firmy STONE MASTER producent płytek elewacyjnych,, HERBAPOL oraz producent porcelany stołowej LUBIANA. W kolejnych latach firma pozyskała takich klientów, jak: największy polski producent AGD - ZELMER SA, producent zabawek MOCHTOYS, firma BALTIC WOOD, huta szkła IRENA, MPM PRODUCT, firma ACTIVE oraz producent płytek ściennych z betonu i gipsu - firma STEGU.

Filozofia działalności firmy opiera się na założeniu, aby sprzedawać nie tylko wyrób (opakowanie, pudło itp.), lecz także wiedzę o jego konstruowaniu, marketingowej funkcji, wymaganiach przed nim stawianych, uwarunkowaniach prawnych na globalnym rynku. Pozwoliło to na ustalenie pozycji firmy jako odpowiedzialnej i mającej olbrzymi potencjał rozwoju.

Firma pod koniec 2004 roku wdrożyła system zarządzania jakością, który zapewnia stałe monitorowanie prowadzonych procesów produkcyjnych oraz nadzorowanie jakości wyrobów na każdym etapie procesu produkcyjnego. Potwierdzeniem jakości oferowanych wyrobów jest wdrożony w 2005 roku certyfikat zgodności z dyrektywą WE 94/62 o opakowaniach.

W 2006 roku Ekopak-Plus rozpoczęła produkcję na eksport. Pozyskała kilku ważnych klientów, wśród których są światowe marki, takie jak: International Paper, dla którego Ekopak-Plus produkuje opakowania do papieru ksero, francuska fabryka papieru M-Real, fabryka papieru RPV w Niemczech oraz fabryka papieru recyklingowego Heinsberg w Niemczech.

W tym samym czasie Adriana Maciejewska-Bondarewska rozpoczęła współpracę z najlepszym polskim projektantem mody Maciejem Zieniem. Projektuje oraz produkuje opakowania do jego ekskluzywnych sukien, które są sprzedawane w Europie i na świecie. Dzięki tej współpracy pudła trafiają do rąk najbardziej wymagających klientów.

Bardzo dobra opinia o kompetencjach i umiejętnościach osób zarządzających, działu marketingu i sprzedaży oraz profesjonalizmie pracowników produkcji zapewniają firmie stały rozwój. Obecnie Ekopak-Plus obsługuje międzynarodowych klientów z różnych branż, którzy dzięki tej współpracy w dużym stopniu zaspokajają swoje potrzeby w zakresie produkcji opakowań.

Firma systematycznie inwestuje. W ciągu kolejnych lat przeznaczono znaczące nakłady na produkcję. Unowocześniono oraz rozbudowano istniejący park maszynowy, halę produkcyjną, zakupiono nowe urządzenia oraz powiększono zespół pracowników. Obecnie firma zatrudnia 68 osób i dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym.

Wszystkie te osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie stworzony przez prezes Adrianę Maciejewską-Bondarewską zespół otwartych, kreatywnych, zaangażowanych w realizowane projekty i ściśle współpracujących z klientem pracowników.

Średni roczny wzrost obrotów w ciągu pięciu lat rozwoju firmy kształtuje się na poziomie 54 proc. Obecnie w firmie trwają prace nad wdrożeniem innowacyjnej technologii produkcji tektury z wykorzystaniem nanocząsteczek srebra. Na jej bazie powstanie nowa linia opakowań, w których zostaną wykorzystane właściwości nanocząsteczek. Wymaga to rozpoczęcia dużego projektu inwestycyjnego, którego wartość to ponad 10 mln zł. Inwestycja ta będzie realizowana ze środków unijnych.

© EKOPAK PLUS 2010
Projekt i wykonanie strony GlobalLOOK.pl
Serwis używa plików cookies w celu identyfikacji i konfiguracji użytkownika, sesji, statystyk. Więcej informacji dostępne TUTAJ.